Ο Νεοσμυρνιώτης Πρωταθλητής Στέφανος Διαμαντής επιστρέφει στην ενεργό δράση με διακρίσεις!

Δύο κούπες κατέκτησε ήδη στην πρώτη του εβδομάδα στην Τουρκία ο δικός μας Στέφανος Διαμαντής! Ο Νεοσμυρνιώτης Πρωταθλητής, στην επιστροφή του στα court επίσημων διοργανώσεων της ITF, μετά από 7μηνη απουσία, ήταν καταιγιστικός!

Ερχόμενος ως No63 στη γενική κατάταξη, ο Στέφανος έφτασε μέχρι τον τελικό στα μονά -έχοντας αποκλείσει μερικά από τα φαβορί-, όπου αντιμετώπισε τον Ιάπωνα Νο1 του ταμπλό, από τον οποίο ηττήθηκε με 2-0 σετ.

Στα διπλά, μαζί με τον Ολλανδό συμπαίκτη του Carlos Anker έφτασε επίσης στον τελικό, τον οποίο και κατέκτησε, χάνοντας συνολικά σε όλη τη διοργάνωση μόνο ένα σετ!

Σήμερα ξεκινάει και το δεύτερο τουρνουά στην Αττάλεια στο οποίο θα βρει αντιμέτωπο στον πρώτο γύρο τον συμπατριώτη και παρτενέρ του στην εθνική ομάδα Γιώργο Λαζαρίδη.